TÁBOR NA KONCI CESTY – letný tábor pre rodičov s deťmi

Čo?
Letný tábor pre rodičov s deťmi. Nejedná sa o tábor s presne stanoveným programom.
Plánované aktivity:
Dospelí – manuálne práce súvisiace so založením náučného chodníka pre deti, ako súčasti exkurzií a táborov. Zhotovovanie stanovíšť s úlohami pre deti (prevažne práca s drevom). Tieto práce budú doplnené o priebežné sezónne práce v záhrade a práce pri úprave terénu, ako napr. pletie buriny, zber úrody a byliniek, hrabanie trávy, výkop rigolov, ťahanie konárov z lesa, zhotovovanie plotov z konárov, čistenie pastvín a pod.
Na niektoré podvečery budú pripravené zaujímavé prednášky, diskusie na témy súvisiace s cieľmi občianskeho združenia Druživa. (https://www.facebook.com/druziva/)
Deti – každý deň pripravený stôl šikovných rúk, maľovanie heny, hulahoop, výroba lapačov snov, vyšívanie, výroba prírodných šperkov, jazda na poníkovi, lukostreľba, vozenie na konskom záprahu, hry v prírode a pod.

Nocľah:
Nocľaháreň – stodola – spoločné spanie, pripravené min. 8 postelí, ostatní na zemi, cca 20 miest (po obsadení miest bude možné spať už len v stanoch).
Vo vlastnom stane.
V poskytnutom stane – Za poplatok 10€ možnosť poskytnúť stan (max. trojmiestny).

Hygiena:
Vonkajšia sprcha, latríny, nonstop k dispozícii kuchynka pre hostí s pitnou vodou. Dôrazne žiadame o používanie kozmetiky šetrnej k prírode.

Strava:
Začína obedom 13. 8. a končí obedom 20. 8. Variť bude veľká malá skautka Alenka Marcineková, ktorá má skúsenosti z podobných akcií a varí výýýborne!

Poplatky:
Za stravu sa bude platiť takto:
1. na potraviny – 2,50 eur/deň/dospelý a 1,40 eur/deň/dieťa do 13 rokov – to bude záloha, vyrátaná je na základe skúseností a malo by to stačiť. Na konci Ali urobí zúčtovanie. Toto sa bude platiť dopredu, Ali povie kto, koľko a dokedy, aby mala za čo nakúpiť potraviny.
2. za prácu – 55 eur/deň, v čom je komunikácia s účastníkmi na tému strava, zostavenie jedálnička, aby sa každý cítil dobre (špeciálne požiadavky, diéty, alergie a pod.), nákup a dovoz potravín, raňajky, obedy a večere a umývanie riadu z varenia… a to je práca od svitu do mrku. Táto suma sa bude každý deň rozrátavať podľa aktuálneho počtu rodín a bude sa platiť nakoniec.

Ubytovanie je zdarma. Ako protihodnotu pomôžete na farme užitočnou prácou.

Na konci tábora môžete svoju spokojnosť vyjadriť dobrovoľným príspevkom pre organizátorov.

Prihlášky:
Uzávierka prihlášok je 5. 8. 2016, uhradiť zálohu na stravu je potrebné do 7. 8. 2016 (číslo účtu vám bude poskytnuté po prihlásení).

Kontakty:
Prihlášky – farkasovska@priateliazeme.sk, tel.: 0908 736955 Viac informácií – ozdruziva@gmail.com, tel.: 0940 330 182

Kedy?
13. 8. – 20. 8. 2016

Kde?
Ranč Transylwahnja, Jablonec 202, Uzovská Panica
Z hlavného ťahu Bratislava – Košice výjazd Figa (pri Motoreste Eva). V obci Figa odbočiť na obec Kaloša. Z obce Kaloša podľa priloženej mapky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »