HOVORME O SOCIÁLNOM POĽNOHOSPODÁRSTVE – Zvieratá v sociálnom poľnohospodárstve

Map Unavailable

Dátum/čas
Date(s) - 10/06/2021
17:00 - 18:30

Kategórie


Tretí zo série piatich webinárov o sociálnom poľnohospodárstve, na ktorých budú tóriu dopĺňať aj skúsenosti z praxe. Moderuje: Lucia Jakubíková

Hostia: Slavomíra Dupláková, Zvieratá a ľudia navzájom, o.z. – založila organizáciu Zvieratá a ľudia navzájom, o.z. – pre vzájomné pôsobenie ľudí a zvierat. Realizuje odborné intervencie so zvieratami (animoterapie) pre znevýhodnené skupiny ľudí, za účelom dosiahnutia liečebných, rehabilitačných, re/edukačných a motivačných účinkov. So zvieratami dochádza do psychiatrickej liečebne, zariadení pre seniorov, špecializovaných zariadení pre deti s autizmom.

Denisa Šoltésová, Trojlístok, n.o. – je sociálna poradkyňa a riaditeľka neziskovej organizácie Trojlístok, zároveň supervízorka a vysokoškolská pedagogička. V súčasnosti sa venuje najmä poradenstvu pre ľudí so závislosťami a ich blízkym. Ako supervízorka pôsobí v zariadeniach sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Odborne garantuje a zabezpečuje výučbu predmetu Canisterapia na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Je autorkou viacerých vedeckých prác, vrátane dvoch vedeckých monografií a prvej vysokoškolskej učebnice, so zameraním na intervencie s asistenciou psov (canisterapie) v podmienkach Slovenskej republiky. Aktívne sa angažuje v procese profesionalizácii intervencií s asistenciou psov.

Webinár môžete sledovať na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=PdbfZbv0S-4

Organizuje Druživa, o.z. v rámci projektu ‘Zahájenie rozvoja sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku’. Projekt ‘Zahájenie rozvoja sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »