Zastupujeme Slovensko v medzinárodnom projekte krajín V4

SOCIAL INTEGRATION IN GREEN je názov projektu, ktorého sa spolu s ďalšími tromi partnermi z Česka, Maďarska a Poľska zúčastníme. Pôjde o zdieľanie skúseností sociálnych farmárov, stretnutia, animované sieťovanie, tvorba diseminačných pomôcok a komunikačnej platformy, prezentácia na výstave Země živitelka a ďalšie. Zloženie partnerov reprezentuje krajiny v pionierskom stave, v stave rozdrobených iniciatív a krajín na poli sociálneho poľnohospodárstva stredne rozvinutých. Preto si máme čo ponúknuť a čo zdieľať a budeme tak činiť na diaľku i prezenčne a nakoniec i verejne.
V rámci projektu Social Integration in Green nepôjde len o stretnutia malých farmárov krajín Višegrádskej štvorky, ale aj o priame zapojenie klientov sociálneho poľnohospodárstva do práce na farmách v Maďarsku a Českej republiky. Vďaka tomu vzniknú krátke videá a ďalšie materiály, ktoré podporia konkrétnu predstavu a rozšíria povedomie o sociálnom poľnohospodárstve v regióne V4.
Ako ďalší výstup sú plánované nové webové stránky, do ktorých budú vkladať svoje skúsenosti s farmárčením postupne zosieťované sociálno poľnohospodárske organizácie zo stredoeurópskeho pólu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »