Slávnostná premiéra filmu “DVORY, KTORÉ POMÁHAJÚ”

V priebehu minulého roka sme navštívili osem “dvorov” prepájajúcich svoju poľnohospodársku činnosť s pomocou tým, ktorí to potrebujú. Na týchto miestach sme vyspovedali ľudí, ktorí dávajú príležitosť sociálne či zdravotne znevýhodneným ľuďom zamestnať sa, zmeniť svoj život prácou v kolektíve, starostlivosťou o zvieratá a rastliny, poskytovaním terapeutických a rehabilitačných aktivít či vzdelávaním. Porozprávali nám o tom, aké to je a navrhli aj, čo by sa mohlo zlepšiť. Z týchto silných stretnutí vznikol film „Dvory, ktoré pomáhajú“. Film predstavuje príbehy ľudí, ktorí milujú to, čo robia. Za ich každodennou snahou je láska k pôde, prírode a predovšetkým k svojej práci. Ich farmy sú svetlým príkladom, že aj keď pre rozvoj sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku nemáme vytvorené dostatočné podmienky a nie vždy sa im dostáva podpora, títo ľudia chcú meniť veci k lepšiemu. Za aktivitami mnohých je aj silný osobný príbeh.
 
Film približuje koncept sociálneho poľnohospodárstva, jeho benefity a rôznorodosť aktivít, ktoré môžu v poľnohospodárskom prostredí pomáhať nielen ľuďom so sociálnym alebo zdravotným znevýhodnením, ale aj rozvoju regiónov.
 
Touto cestou sa chceme tiež poďakovať Active Citizens Fund – Slovakia za finančnú podporu a Vydavateľstvo Šarkan – audioknihy a Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor za technickú podporu, vďaka ktorej mohol tento film vzniknúť.
 
Tešíme, že máme konečne možnosť odpremietať ho, spoločne sa stretnúť a diskutovať o téme sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku.
 
V spolupráci s Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja Vás srdečne pozývame na slávnostnú premiéru filmu „DVORY, KTORÉ POMÁHAJÚ“.
 
Sonda do súčasného stavu sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku.
 
Podujatie sa uskutoční dňa 16. júna 2022 o 13:00 v Aule SZU v Banskej Bystrici (Bernolákova 8, Banská Bystrica). 
 
Premiéra je spojená s diskusiou s tvorcami a účinkujúcimi filmu.
 
Program podujatia:
12:00 – 13:00 Registrácia účastníkov
13:00 – 13:15 Otvorenie podujatia predsedom BBSK Jánom Lunterom
13:15 – 14:15 Premietanie filmu
14:15 – 15:00 Coffee break spojený s ochutnávkou farmárskych produktov
15:00 – 16:00 Moderovaná diskusia k filmu
16:00 – 17:00 Individuálne rozhovory
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »