Projekt “Rožňavská zelená terasa” sa rozbieha

Projekt prvej komunitnej záhrady v meste Rožňava “Rožňavská zelená terasa” podporený z participatívneho rozpočtu mesta Rožňava a Fondom  Karpatskej vandrovky Karpatskej nadácie naberá na obrátkach.

Projekt rieši chýbajúce miesto v meste Rožňava, kde sa môže pravidelne stretávať komunita občanov zaujímajúcich sa o pestovanie, ekológiu a trvalú udržateľnosť, ale tiež ako prvok skvalitňovania susedských a medziľudských vzťahov. Vznikne tak komunitná záhrada, kde si ľudia z panelákov budú môcť pestovať vlastnú zeleninu a ovocie, ale tiež miesto vhodné na vzájomné stretávanie a organizovanie vzdelávacích aktivít vo vyššie spomenutých oblastiach. Po dohode s niektorou školou v meste, ktorá nemá príležitosť zapájať deti do pestovateľských prác bude časť záhrady využitá aj na tento účel. 

Zrealizovali sa už prvé neformálne stretnutia so sympatizantmi projektu, prebieha distribúcia letáku pre verejnosť a v najbližšom období dôjde k oploteniu pozemku. Následne sa začnú realizovať práce spojené s úpravou terénu, vyhĺbenie jazierka či osadenie záhradného domčeka, v ktorom bude požičovňa náradia a literatúry.

Ak vás projekt zaujíma ozvite sa Jarke na tel. č.: 0949 343 267, mail jarka@druziva.sk a ak ste na facebooku, vstúpte do skupiny Rožňavská zelená terasa (https://www.facebook.com/groups/2423403281006815/).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »