piatok, 30 septembra

Boli sme sa priučiť

Počas tohtoročnej jesene prebehnú štyri dvojdňové semináre a exkurzie na sociálne farmy v Česku a na Morave, na ktoré sú pozývaní poľnohospodári, sociálni pracovníci, pedagógovia, široká odborná i laická verejnosť a ďalší záujemcovia, ktorí sa chcú o tejto oblasti viac dozvedieť, alebo chcú sami orientovať svoje organizácie a farmy smerom k sociálnemu poľnohospodárstvu. Prinášame fotoreportáž z úvodného podujatia konaného 12-13. 9. 2018 v Českých Budějoviciach. Seminár sa uskutočnil na Poľnohospodárskej fakulte Jihočeskej univerzity v Českých Budějoviciach a exkurzia prebehla na farme Bemagro a.s., Malonty kde sa zaoberajú chovom dobytka, pestovaním a výrobou mliečnych produktov. Sú tu využívané princípy biodynamického poľnohospodárstva, ktoré vedú k celkovej harmonizácii spoločnosti i jej okolia, k ozdravovanie pôdy, rastlín, zvierat a tým kvalitnejšej produkcii potravín. Cez noc nás hostila farma Dvůr Číhovice, Týn nad Vltavou, kde sídli aj Domov sv. Anežky, o.p.s., ktorého poslaním je podpora a pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím začleniť sa do bežného života, žiť samostatný, sebestačný a dôstojný život.

Exkurzie ukážu rôzne modely fungovania a organizačné formy sociálnych fariem. Farmy predstavia sami poľnohospodári a záujemcovia sa budú môcť pýtať na všetky aspekty riadenia, financovania a partnerstva fariem. Praktické semináre sa budú tematicky venovať sociálnemu podnikaniu v poľnohospodárskych prevádzkach. Ďalej zamestnávanie, sociálnu prácu, aktivizáciu a vzdelávanie na farmách. Semináre sa zamerajú na legislatívne ukotvenie sociálneho poľnohospodárstva. Zamerajú sa na možnosti financovania aktivít spojených so sociálnym poľnohospodárstvom. Výstupy z jednotlivých workshopov budú spracované do záverečného odborného a verejne dostupného manuálu.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“15″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“230″ thumbnail_height=“157″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“21″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Prezentácia]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.