Lieky nemusia byť jediný spôsob ako sa zbaviť psychických problémov. Zistilo sa, že pôdne mikróby majú podobné účinky na mozog a sú bez vedľajších účinkov a potenciálu chemickej závislosti. Naučte sa, ako využiť prírodné antidepresívum v pôde a staňte sa šťastnejšími a zdravšími. Čítajte ďalej a uvidíte, ako vám „špina“ môže robiť radosť.
Prírodná medicína existuje už nespočetné stáročia. Zahŕňala lieky na takmer všetky fyzické choroby, ako aj na duševné a emocionálne trápenia. Starovekí liečitelia možno nevedeli, prečo niečo funguje, ale jednoducho to fungovalo. Moderní vedci odhalili príčinu mnohých liečivých rastlín a praktík, ale len nedávno našli zdroje, ktoré boli predtým neznáme, a predsa sú stále súčasťou prirodzeného životného cyklu. Pôdne mikróby a ľudské zdravie majú pozitívny vzťah, ktorý bol podrobený výskumu a zistilo sa, že je overiteľný.
Pôdne mikróby a ľudské zdravie
Vedeli ste, že v pôde je prirodzené antidepresívum? Je to pravda. Mycobacterium vaccae je skúmaná látka a skutočne sa zistilo, že odráža účinok na neuróny, ktorý poskytujú lieky ako Prozac. Baktéria sa nachádza v pôde a môže stimulovať produkciu serotonínu, vďaka čomu sa uvoľníte a budete šťastnejší. Štúdie sa uskutočnili na pacientoch s rakovinou a uviedli lepšiu kvalitu života a menej stresu.
Nedostatok serotonínu je spájaný s depresiou, úzkosťou, obsedantno-kompulzívnymi poruchami a bipolárnymi poruchami. Baktéria sa javí ako prirodzené antidepresívum v pôde a nemá žiadne nepriaznivé zdravotné účinky. Tieto antidepresívne mikróby v pôde môžu byť rovnako ľahko použiteľné, ako hranie sa v špine.
Väčšina vášnivých záhradkárov vám povie, že ich územie je ich „šťastným miestom“ a skutočný fyzický akt záhradkárčenia je odbúravačom stresu a zlej nálady. Skutočnosť, že je za tým určitá veda, dodáva tvrdeniam týchto závislákoch na záhrade dodatočnú dôveryhodnosť. Prítomnosť antidepresíva pôdnych baktérií nie je prekvapením pre mnohých z nás, ktorí sme tento fenomén na vlastnej koži zažili. Podložiť to vedou je pre šťastného záhradníka fascinujúce, ale nie šokujúce.
Antidepresívne mikróby Mycobacterium v pôde sa tiež skúmajú na zlepšenie kognitívnych funkcií, Crohnovej choroby a dokonca aj reumatoidnej artritídy.
Ako vás špina robí šťastnými
Antidepresívne mikróby v pôde spôsobujú zvýšenie hladín cytokínov, čo vedie k produkcii vyšších hladín serotonínu. Baktéria bola testovaná injekciou aj požitím na potkanoch a výsledkom boli zvýšené kognitívne schopnosti, nižší stres a lepšia koncentrácia na úlohy ako u kontrolnej skupiny.
Záhradníci vdychujú baktérie, majú s nimi lokálny kontakt a dostanú ich do krvného obehu, keď dôjde k porezaniu alebo inej infekčnej ceste. Prirodzené účinky antidepresíva pôdnych baktérii možno pociťovať až 3 týždne, ako to naznačujú pokusy s potkanmi. Takže teraz vypadnite von, hrajte sa v špine a zlepšite si náladu a život.
Zdroje:
“Identification of an Immune-Responsive Mesolimbocortical Serotonergic System: Potential Role in Regulation of Emotional Behavior,” by Christopher Lowry et al., published online on March 28, 2007 in Neuroscience. http://www.sage.edu/newsevents/news/?story_id=240785
Mind & Brain/Depression and Happiness – Raw Data “Is Dirt the New Prozac?” by Josie Glausiusz, Discover Magazine, July 2007 Issue. https://discovermagazine.com/2007/jul/raw-data-is-dirt-the-new-prozac