HOVORME O SOCIÁLNOM POĽNOHOSPODÁRSTVE – Tréningové farmy v Afrike

Map Unavailable

Dátum/čas
Date(s) - 29/12/2021
17:00 - 18:30

Kategórie


Sériu webinárov o sociálnom poľnohospodárstve rozširujeme o ďalšie diely.
 
Hostia:
Renata Rokůsková – Riaditeľka ShineBean, o.p.s.
https://shinebean.org/
 
Miloslav Kováč – Predseda Druživa, o.z.
https://druziva.sk/
 
Posledný tohtoročný webinár bude netradičný a exotický. Pozrieme sa na aktivity spadajúce pod koncept sociálneho poľnohospodárstva prebiehajúce v Afrike. Zásluhu na tom má organizácia ShineBean z Česka, ktorá učí ekologické farmárčenie v západnej Keni. Zakladá školské tréningové farmy na školách, kde sa deti a ich rodičia prakticky učia ako si vypestovať vlastné potraviny. Deti podľa inštrukcií svojich učiteľov pestujú na školských farmách ovocie, zeleninu, strukoviny, korenie… Čo vypestujú, využije školská kuchyňa, časť si žiaci odnesú domov alebo predajú. Tieto tréningové farmy vedú k sebestačnosti. Obvykle ju dosiahnu v 2. roku. Deti tiež motivujú k tomu, aby svoje znalosti využili aj doma, kde si založia domácu záhradu.
 
Odkaz na sledovanie:
https://youtu.be/ua9e-9_vybU
 
Organizuje Druživa, o.z. v rámci projektu ‘Zahájenie rozvoja sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku’.
Projekt ‘Zahájenie rozvoja sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »