HOVORME O SOCIÁLNOM POĽNOHOSPODÁRSTVE – Oáze poľno svedčí

Sériu webinárov o sociálnom poľnohospodárstve rozširujeme o ďalšie diely.
 
Hostia:
 
Peter Gombita, Oáza – nádej pre nový život, n.o. – zakladateľ, riaditeľ a duchovný otec neziskovej organizácie Oáza – nádej pre lepší život.
 
Marta Tóthová, Oáza – nádej pre nový život, n.o. – v Oáze realizuje poľnohospodárske aktivity.
https://new.oaza-nadej.org/
 
Miloslav Kováč – Predseda Druživa, o.z.
https://druziva.sk/
 
Predstavíme činnosť neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, ktorá je útočiskom pre ľudí na okraji spoločnosti, bez prístrešia a v ťažkej životnej situácii a pre ich pozdvihnutie vo svojej činnosti aktívne využíva poľnohospodárske činnosti. V organizácii sami o sebe tvrdia: “U nás v našom útulku Oáza nie je dôležité, čo bolo príčinou ich prepadu človeka do chudoby. V prvom rade zachraňujeme život, ktorý je rovnako vzácny a jedinečný či ide o bohatého alebo chudobného, či ide o vzdelaného alebo úbohého. Najprv sa podáva pomocná ruka a až potom je čas dvíhať človeka späť na nohy a vrátiť mu jeho dôstojnosť. A tiež pomôcť mu chcieť mať späť svoju ľudskú dôstojnosť.”
Klienti sú vedení k tomu, aby „si zarobili na svoj chlieb“ – pestujú si zeleninu, chovajú dobytok, starajú sa o poriadok a aj jeden o druhého.
 
Odkaz na sledovanie:
https://youtu.be/Jc4DYtnCCYA
 
Organizuje Druživa, o.z. v rámci projektu ‘Zahájenie rozvoja sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku’.
Projekt ‘Zahájenie rozvoja sociálneho poľnohospodárstva na Slovensku’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »