Stretnutie pracovnej skupiny Vidieckej platformy

Vidiecka platforma

Tlačová správa

19. septembra v Podkylave sa Pracovná skupina pre integrovaný rozvoj vidieka a vidiecky turizmus Vidieckej platformy zaoberala súčasným stavom implementácie LEADER/CLLD a programom pre konferenciu Vidiek žije. Konštatovala, že súčasná stagnácia a nejasnosť okolo ďalšieho postupu v rámci prvého kola výzvy na opatrenie LEADER Programu rozvoja vidieka SR 2014-2020 je pre slovenský vidiek a hlavne žiadateľov o podporu, neúnosná až frustrujúca. Obracajú sa na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR urýchlenie doriešenia vzniknutých problémov a oboznámenie verejnosti o ďalšom postupe zabezpečenia opatrenia LEADER. Zároveň požadujú, aby boli navýšené zdroje na toto opatrenie z rezervy Programu a vypísaná nová výzva s transparentnými výberovými kritériami.
Ako ďalej s LEADERom bude aj jednou z diskusných tém konferencie Vidiek žije 7.10 v Nitre, ktorej program zabezpečí Pracovná skupina Členovia sa dohodli na programových prioritách Pracovnej skupiny a zhodli sa, že je nevyhnutné aj zjednodušenie legislatívy pre drobných podnikateľov na vidieku ako v oblasti farmárenia tak aj v ubytovávaní na súkromí.

V Podkylave 19.9. 2016

Lucia Gallová, prezidentka Vidieckej platformy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »