People 4 Soil

Občianske združenie Druživa sa pridalo k People4Soil – európskej občianskej iniciatíve, ktorá sa snaží presadiť legislatívnu ochranu pôdy na európskej úrovni. Pôda je u nás v zúfalom stave a to nielen tá poľnohospodárska. Je šanca, že ak sa dlhodobo nebude dariť ochrániť pôdu na úrovni Slovenskej republiky, že sa to podarí na úrovni EU. K tomu je ale potrebné zozbierať do septembra 2017 milión podpisov z minimálne 7 krajín EU.
Pôdy u nás ubúda a tá, čo zostala, je nenávratne poškodzovaná. Developerom sa darí tlačiť na zlacňovanie trvalých záborov pôdy. A tak na nej namiesto rastlín vyrastajú priemyselné areály, obchodné centrá a obytné domy. Poľnohospodári tiež s vidinou vyšších dotácií pôdu degradujú chemikáliami a nevhodnými technologickými a osevnými postupmi. S pôdou mizne z krajiny život.
Ako európski občania máme právo sami navrhovať zákony EU. Môžeme tak činiť prostredníctvom európskej občianskej iniciatívy, ktorá sa však riadi prísnymi pravidlami: Je potrebné, aby jej prehlásenie podporilo svojim podpisom aspoň 1 milión občanov z minimálne 7 členských krajín Európskej únie. A to všetko v časovo obmedzenej dobe. Na dôležitý krok k záchrane pôdy máme čas len do 12. septembra 2017!
Podpísať prehlásenie môžete na stránkach https://www.people4soil.eu/sk. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »