Stretnutie – Tvorba nového miesta na žitie

Loading Map....

Dátum/čas
Date(s) - 30/06/2018
13:30 - 14:30

Miesta konania
Areál Drienok

Kategórie Žiadne Kategórie


Tento rok sa na Drienku (v teepee) uskutoční stretnutie záujemcov o spoluprácu pri zámere osídliť miesto na juhu stredného Slovenska a vytvoriť spoločenstvo podobne zmýšľajúcich ľudí. Na juhu stredného Slovenska sa naskytla možnosť vybudovať najväčší projekt postavený na princípoch ekologického poľnohospodárstva a permakultúry na Slovensku a zrejme aj v jeho širokom okolí. Región, v ktorom sa pôda nachádza je v katastri obce, ktorá vymiera. Zámer je do obce znova priniesť život a začať znova užívať pôdu rozumne, s pokorou, v súlade s prírodou a vytvoriť podľa možností sebestačné, ale hlavne spolupracujúce a zdieľajúce spoločenstvo.
Stretnutie zastrešuje občianske združenie Druživa. Združenie realizuje aktivity, ktoré vedú človeka k zodpovednému jednaniu k ostatným ľuďom, k zvieratám a k prírode, prispievajú k zdravému životnému štýlu, k trvale udržateľnému a sebestačnému životu. Podporovanie a realizovanie aktivít smerujúcich k rozvoju alternatívneho vzdelávania, alternatívneho a komunitného spôsobu života a bývania, k utváraniu kultúrnej krajiny a starostlivosť o ňu, k ochrane životného prostredia a obnove kultúrneho dedičstva a vidieka.
Stretnutie budú viesť Miloslav Kováč a Dušan Petráš, koordinátori tohoto zámeru a budúci obyvatelia obce ( https://druziva.sk/velka-vyzva-pre-priatelov-permakultury-ekologickeho-polnohospodarstva-remesiel-a-harmonickeho-zivota-v-sulade-s-prirodou-na-sebarealizaciu-v-zaujimavom-projekte/ )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »